Szukając aplikacji na androida trafiłem na pomodoro. Szybkie wyszukanie w googlach i dowiedziałem sie o tajemnej technice pomodoro :)

                                                                                                                 Obrazek A. Wright – Tomatoes

"Technikę pomidora" wymyślił Francesco Cirillo w póżnych latach 80 zeszlego wieku. A więc w skrócie co jest potrzebne i na czym sie to opiera. Potrzebna nam jest kartka papieru, ołówek/długopis i kuchenny odmierzacz czasu niekoniecznie w kształcie pomidora :) lub smartfon i aplikacja Pomodroido z Android Marketu. Całość można skrócic do 5 kroków :

  1. Wybieramy sobie zadanie jakie chcemy wykonać i zapisujemy je.
  2. Nastawiamy sobie czas 25 minut w aplikacji lub tajmerze kuchennym. :)
  3. Wkonujemy daną czynność, aż nie zabrzmi dzwonek naszego stopera.
  4. Robimy krótką przerwe 3 do 5 minut i ponownie nastawiamy stoper na 25 minut.
  5.  Co 4 tzw. Pomodoros ( czyli odliczeniu przez stoper 25 minut i kilkuminutowej przerwy) robimy sobie dłuższą przerwę 15 – 30 minut.

Wszystko to jest opisane na stronie internetowej http://www.pomodorotechnique.com/ są dostepne książki na ten temat, które znajdziemy na stronie domowej pomodores. 

Oczywiście cała ta technikę próbuje pod siebie przekształcić i w zależności jaką czynność robię to albo wydłużam czas albo go skaracam. Na razie jest troche ciężko sie przyzwyczaić do takiej pracy na akord ;) lecz dopiero zaczynam i w trakcie zmieniam technikę tak, by mi pasowała do pracy jaką wykonuję. Dzięki temu dziele sobie prace na kilka mniejszych etapów, zabieram sie do pracy natychmiast, no i po zakończeniu kazdego "etapu" mam odpoczynek i może mi przyjść jakiś nowy pomysł. :)