Musashi Miyamoto japoński samuraj, który opracował walkę dwoma mieczami niten'ichi-ryū. Stoczył on około 60 udokumentowanych pojedynków, malował, pisał‚. Mówiono o nim, że nigdy nie obcinał włosów, nie mył się, nie miał domu, nie miał żony i swoich dzieci. Ta barwna postacią jest głęboko zakorzeniona w japońskiej kulturze.

 

To wydawać może się śmieszne, ale w polskiej kulturze także. W latach 1985 – 1986 polska telewizja „puściła” japoński serial o niepokonanym samuraju Musahi Myamoto. Pamiętam jak będąc z moją mamą u pewnej nauczycielki, kiedy one rozmawiały ja oglądałem jeden z odcinków tego serialu. Nie widziałem wszystkich odcinków i dlatego chciałem je zobaczyć wszystkie po kolei, znów przeżywać drogą miecza, którą podążał bohater z dzieciństwa. Niestety poszukiwania spełzły na niczym. Nie tylko ja, ale dużo ludzi poszukiwało tego serialu. Ostatnio znów zacząłem szperać po sieci w poszukiwaniu serialu o Musashim i trafiłem na serial SOREKARA NO MUSASHI . Obejrzałem , serial mi się podobał jednak nie zgadzało mi się kilka rzeczy. Z filmami o Musashim jest tak, że są oparte na jego życiu i powieści napisanej przez niejakiego Yoshikawe, co czyni filmy podobnymi. Druga sprawa jest to, że filmów o tym wojowniku powstało bardzo dużo i serial który oglądałem tak naprawdę był‚ serialem z 1996, a więc nie tym który puszczano w naszej TV. Po jakimś czasie serial został odnaleziony, a była nim produkcja z 1981, a dokładniej :

 

Orginalny tytuł serialu: Sorekara no Musashi

Rok produkcji: 1981 (13 epizodów, Nakamura Production)

Reżyseria: Masatsuda SAWAJIMA, Sai OSU

Scenariusz: Masatsuda SAWAJIMA (w oparciu o powieść autora Katsukiyo OYAMA)

Obsada: Kinnosuke NAKAMURA (jako Miyamoto Musashi), Meiko KAJI, Wakako SAKAI

Info :

dramawiki

IMDb

Dostępny serial jest na dvd za bagatela, 300 dolarów :( Cały pack :

Paczka Sorekara no Musashi

Lub oddzielnie :

Sorekara no Musashi dvd 1

Sorekara no Musashi dvd 2

Sorekara no Musashi dvd 3

Sorekara no Musashi dvd 4

Sorekara no Musashi dvd 5

Sorekara no Musashi dvd 6

Wersja oryginalna japońska :)

No ale w końcu udało mi się dostać ten serial i sobie go powoli oglądam z uśmiechem na twarzy :) Nie wiem czemu, serialowy przyjaciel , mnich Morito , kojarzy mi się z odwiecznym wrogiem Sherlocka Holmsa, Profesorem Moriarty. Pewnie poprzez podobne brzmienie nazwisk ;)

Tak o to zakończyły się długie poszukiwania serialu, ale że złapałem bakcyla to zamówiłem książką Ksiega pięciu krągów i czekam na nią, ma być w piątek :D

 

Rysunek na którym Musashi zabija potwora pochodzi ze strony visipix.dynalias.com