Ostatnio zaopatrzyłem się w telefon Samsunga Galaxy S plus czyli model GT-I9001. Na "pokładzie" znajduje się Android 2.3.6 Gingerbread z jądrem 2.6.35.7. Telefon działa dość dobrze, nie zacina się, świetnie reaguje na dotyk, aplikacje śmigają. Nie zamierzam, przynajmniej w najbliższym czasie, zmieniać wersji systemu, lecz zrootowanie pozwala mi na pełną kontrole nad systemem czy telefonem. Poniżej przedstawiam kroki jakie trzeba zrobić by uzyskać root na tym telefonie. Nie będe podawał linków do programów ponieważ moga się z czasem zmienić. Większość, jak nie wszystko znajdziecie na forum http://forum.xda-developers.com .

1. Potrzebujemy pliku Root-i9001-Signed.zip, który możemy ściągnąć z forum XDA i ładujemy go do telefonu do głównego katalogu.

2. Wyłączamy aparat i ponownie włączamy przytrzymując przycisk VOLUME+ oraz POWER i czekamy do pojawienia się białego napisu Samsung gdzie trzymamy przyciski jeszcze kilka sekund.

3. Pojawi nam się logo SAMSUNG GALAXY S GT-I9001, a po tym zielony robocik z pudełkiem i w ciagu 5 sekund gdy ta "plansza" widnieje na wyświetlaczu, przciskamy "MENU" ( po lewej od HOME ).

4. Powinno nam się ukazać menu recovery, po którym poruszamy się przyciskami głośności. Wybieramy apply update from sdcard z menu i zatwierdzamy HOME.

5. Wyszukujemy pliku Root-i9001-Signed.zip na sdcard i jak go znajdziemy zatwierdzamy HOME.

6. Kilka sekund trwa instalacja, po czym wybieramy reboot system now i restartuje nam się telefon.

Do sprawdzenia czy telefon nam się zrootował możemy użyć aplikacji Terminal Emulator. Jest to zwykły terminal w którym wpisujemy su i powinno nam zmienić znak zachęty z $ na #. Odrootowanie robimy w identyczny sposób, tylko zamiast używac pliku  Root-i9001-Signed.zip, ściągamy UnRoot-i9001-Signed.zip. 

A na koniec taki Easter Egg. Wchodzimy w Ustawienia->O telefonie i z dużą częstotliwością "klikamy" palcem w Wersja oprogramowania… ;)