Po miesiącu treningów naszej drużyny "Szewskie poniedziałki" podeszły do pierwszego sprawdzianu swojej gry, który odbył się 10 listopada w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie. Był to turniej jednodniowy w którym udział brało 6 zespołów : 3 z Kutna, 2 z Gostynina, 1 zespół z Żychlina.

Były emocje, była walka, było fajnie :) Hala sportowa duża i przestrzenna, bardzo fajnie się w niej grało, niedaleko była "Biedronka" w której można było zaopatrzyć się w pożywienie, banany, wodę, batony. 6 drużyn zostało podzielone na 2 grupy, w których każdy grał po 2 mecze. W zależności od wygranych grało się o miejsca 5-6, 3-4, 1-2.

Pierwszy mecz zagraliśmy z Majkele Dżordany Gostynin których pokonaliśmy. Drugi mecz zagraliśmy z Pingwiny Kutno, mimo przewagi nawet 14 punktami, chłopaki z przeciwnej drużyny po naszych błędach doszli nas i wyrównali. Po emocjonującej końcówce i rzutach wolnych wygraliśmy 1 punktem. I tak z dwoma wygranymi meczami graliśmy w finale. Na finał czekaliśmy 3 godziny, co okazało się dość męczącym oczekiwaniem, ale obejrzeliśmy niezwykle zacięty i emocjonujący pojedynek Avatary Kutno z młodym zespołem UKS M-G SZS Żychlin. W samej końcówce i ostatnich sekundach została rzucona 3 która dawała zwycięstwo Avatarom, lecz piłka za późno opuściła ręce zawodnika. Po dyskusjach, wygrana została przydzielona zespołowi z Żychlina.

W finale zmierzyliśmy się z zespołem Basket Gostynin. Na początku została zbudowana wysoka przewaga, która została w drugiej połowie zniwelowana do kilku punktów, zryw drużyny Szewskich poniedziałków w 4 kwarcie pozwoli na dowiezienie wysokiej przewagi do końca meczu i wygranej, co dało 1 miejsce w turnieju.

Nigdzie nie ma podanych oficjalnych wyników meczów, ja nie zanotowałem ich, więc niestety nie mogę ich podać w tej notce. Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco :

 

1 Szewskie Poniedziałki
2 Basket Gostynin
3 Avatary Kutno
4 Majkele Dżordany Gostynin
5 Pingwiny Kutno
6 UKS M-G SZS Żychlin

 

Podziękować chciałem organizatorom turnieju w Gostyninie, a także portalowi terazgostynin.pl za udostępnienie zdjęć naszej drużyny.Więcej zdjęć z turnieju można obejrzeć w galerii na stronie facebooka portalu terazgostynin.pl –  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.532958046794023.1073741997.157533481003150&type=3