Dziś odebrałem kolejna paczkę i przez kilka następnych postów zagoszczą tematy herbat i yerbe mate, takie krótkie opisy. A więc dziś Matcha au lait jest to herbata rozpuszczalna na bazie pyłu herbacianego matcha z rejonu Yame. W składzie mamy oprócz matchy,  mleko w proszku i syrop kukurydziany.

 

matcheinstant

Opakowanie, fajne w przyjemnych kolorach, zapiecie u góry na zatrzask więc po uzyciu zatrzaskujemy do następnego razu. Tył opakowania poniżej.

tylmatchainstant

Na tyle w języku japońskim mamy opis parzenia matchy instant na ciepło i zimno. Na ciepło wsypujemy łyżkę proszku do filizanki i zalewamy ciepłą wodą, mieszamy i pijemy. Na zimno tak samo, łyżeczka proszku do długiej szklanki, trochę zalewamy ciepłą wodą, mieszamy i zalewamy zimną wodą, mieszamy i dodajemy lodu, pijemy :)

proszekinstant

Proszek zielony, jak widac na zdjęciu powyżej. Poniżej Matcha au lait przygotowana do picia. Ach ta zieleń, wesoła zieleń :)

filizankazielonaszklanka zielona

Matcha au lait w smaku czuć matche, a dokładnie czuje się zapach świerzo skoszonej trawy i słodką nute dodatków mleka w proszku i cukru, ale bez przesady. Co ważne pobudza i już wiem że kawy to ja już nie dotknę ( nigdy nie byłem kawoszem, mało jej piłem ). Jestem 100% zadowolony z zakupu, bo poprostu to jest to co szukałem, jest super i polecam każdemu spróbować. :)