Zacząłem sobie małe eksperymenty z solankowymi kąpielami na przykład solą z Salco , a poprzez Michała Wawrzyniaka , który zareklamował firmę z kosmetykami do kąpieli, choć nie tylko, Bathing.pl  ,  trafiłem na inne sole do kąpieli. Zakupiłem u nich kilka soli kąpielowych. Dziś chce opisać jedną z nich, Dresdner Essenz – sól do Kąpieli AMAZONAS saszetka 60g.

maleopakowanie

Sole Dresdner Essenz NIE zawierają : detergentów syntetycznych SLES, emulgatorów PEG, olejów mineralnych i silikonowych, alkalicznego mydła, składników odzwierzęcych.

Co w takim razie maja w sobie ? Posiadają takie ciekawostki jak : Olej z Nasion Słonecznika, Pantenol, Proteiny pszeniczne, Alantoina, Olejek z Limonki, Olejek z Mięty, Masło z Mango. Ciekawie ? Tak bardzo ciekawie i zachęcająco.

Dzień wcześniej byłem po treningu koszykówki, ranek, gdzie mięśnie pamiętały wysiłek. Po wsypaniu zawartości ujrzałem ładny zielonkawy kolor. Pieniło się to w sam raz, nie za dużo, ale i nie za mało, piana zniknęła całkowicie gdzieś po 16 – 20 minutach. Zapach cytrusowy w stronę limonki, coś w tle wyczuwalne, lecz ja tego nie umiałem określić. Zielonkawy kolor, limonka i piana zrobiły na mnie wrażenie jakbym kąpał się w jakimś napoju gazowanym. Rozprężenie mięśni, bóle wysiłkowe te mniejsze zniknęły, większe zmniejszyły się. Zmęczenie nie jest do końca usunięte, ale odczułem odprężenie i znacznie poprawiło się moje samopoczucie.

Jpeg

Oceniam to na dobry zakup, jednak wole sól do kąpieli ATLANTIK tej samej firmy, ale tylko dlatego że wole ten zapach atlantycki niż lekkie cytrusy. Fajna sprawa, pewnie niedługo trafi tu moja opinia na temat soli do kąpieli Terapia mięśniowa bo jej ostatnio używam. Dla jasności nikt mi nie płacił za ten wpis, po prostu te sole mi bardzo odpowiadają i myślę że to dobry zakup i polecam gorąco J