Lubie obserwować ludzkie zachowania i mieć wnioski z tego co zauważyłem. Ostatnio na portalu o koszykówce Szósty Gracz w którym za dostęp do treści się płaci, zaczął się "bunt" użytkowników. Poruszane są różne kwestie, ale jeden z komentarzy mnie poruszył stwierdzeniem "Bo płacę i wymagam".

place

Przeraziła mnie ilość osób którzy to polubili. Chciałem napisać komentarz na ten temat, lecz to co chciałem napisać rozrosło się do długiego listu do użytkowników, dlatego postanowiłem umieścić go u siebie. Oczywiście powstaną teorie, że się bałem krytyki, że to i tamto, ludzie lubią dopisywać do zachowań jakieś opowieści, ale o tym kiedy indziej. Przejdżmy do listu.

 

 

Drodzy użytkownicy portalu Szósty Gracz

Do napisanie tych słów zmusiły mnie ostatnie komentarzejakie pojawiły się pod artykułem/postem na portalu. Od razu wspomnę, że nie jestem w żaden sposób związany z redakcją rodzinnie czy inwestycyjnie. To są moje prywatne przemyślenia poparte doświadczeniem.

Nie wiem czy te nastroje w komentarzach udzielają się po tym co dzieje się w Polsce i dlatego wylewane są one tutaj czy działa co innego. Nie znam ludzi , może niektórych spotkałem na zlotach portalu 6G, ale większości nie znam. Czasami próbuję sobie wyobrazić kim dana osoba jest, co robi, jakie prowadzi życie lecz to nie wpływa na odbiór tego co pisze, ponieważ nie znam wszystkich faktów i szczegółów z jej życia i nie oceniam. Czytając komentarze i emocje w nich zawarte, można wnioskować, że czują się oszukani. Trudno to stwierdzić , bo nikt tak wprost nie napisał. Jednak chciałbym odnieść się do jedenj z przybranych pozycji rozczeniowych pt. " Ja płcę i wymagam". Tylko ludzie nieświadomi i z uszkodzonym przednim płatem czołowym mogą tak myśleć. Trudno określić ilu z was pracuje tam gdzie dostarczane są usługi i jesteście właścicielami takich firm, kadrą zarządzającą czy obsługą klienta z długim ( przynajmniej ponad 3 lata ) stażem i spotkało się z tym powiedzeniem. Chcę rozprawić się z mitem "Płace i wymagam".

Świetnie  jak od kogoś wymagamy, bo wtedy ta osoba kiedy sprosta wymaganiom wzbogaca naszą społeczność i przez to staje się lepsza. Istnieje i druga strona wymagania, ta ciemniejsza, która może wpędzić inną osobę w depresję, kiedy z wymaganiami sobie nie poradzi. To co napiszę poniżej są to poglądy nie popularne, niestety prawdziwe lecz większość ludzi nie zdaje sobie z nich sprawy.

Płacę to wymagam :

1. Płaci się za konkretną usługe, towar, który proponuje sprzedawca/właściciel. W tym wypadku jest to dostęp do portalu Szósty Gracz. Nie artykuły, newsy, podcasty. Dostęp i aż lub tylko tyle.

2. Organizowane są co jakiś czas darmowe dostępy do portalu, gdzie można sprawdzić co kryje się za tą ścianą zwaną Paywall. Wtedy decydujemy czy chcemy płacić czy nie.

3. Postawa rozczeniowa w takim wypadku jest nie poważna i dziecinna. Po czasach komunizmu i przejścia w pseudokapitalizm buractwo wyszło z ludzi właśnie w tych słowach , bo zakrztusiło się zachodem.

4. To nie jest koncert życzeń. Nie my użytkownicy tworzymy artykuły, newsy, podcasty, wygląd strony. My tworzymy społeczność wokół portalu Szósty Gracz. Wokół ideii, która powstała w głowach twórców portalu. Tak, można zaproponować jakiś pomysł na ulepszeniu pewnych rzeczy, lecz wcześniej wypada zapytać czy ktoś  ( tutaj redakcja ) jest tym zainteresowana. Nie wymagajmy z powodu "Bo ja płcę". To nie dom publiczny. Choć i tam wszystkiego nie spełniają.

5. Kwestia opłaty. W zależności od abonamentu 19 pln, 16,33pln, 13,25pln nie licząc promocji, płacąc takie sumy chcemy mieć wymagania kosmiczne wpływające na kształt i prowadzenie portalu. Dodajcie po jednym zerze lub dwa trzy do tych kwot, płaćcie co misiąc tyle to może z naciskiem na może będziecie w jakimś stopniu dopuszczeni do tego by współtworzyć portal Szóstego Gracza i wpływać wymagania względem ludzi go tworzących. Ktoś może zarzucić "Przecież jak jest 100 abonentów to 19 razy 100 daje nam 1900 pln miesięcznie ! " Niestety zapomina taka osoba o podatakch i kosztach. Gdy sobie to odejmiemy nie jest już tak kolorowo i nie zostaje za wiele.

Dlatego użytkownicy proszę was o rozwagę i odejście od pozycji rozczeniowej, która zwyczjnie jest niepoważna. Płacę i wymagam to mit z którym ludzie bez doświadczenia w handlu sobie nie radzą. Nie buntujmy sie przeciwko ludziom tworzącym portal, bo jak historia pokazuje, nic z takich rewolucji dobrego się nie dzieje. Przyjmijcie rzeczywistość taka jaka jest, a nie taką jaką sobie wyobrażacie.

                                                                                                                     

Z wyrazami szacunku Jarek.